Język:

FORUM DIALOGU

Powstało, aby stymulować kontakty między administracją rządową, samorządową, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi na temat kluczowych wyzwań związanych ze zmianami w politykach publicznych. Podejmuje tematy trudne i kontrowersyjne, interesariusze reprezentują bowiem często sprzeczne interesy i opinie. Wypracowuje nowe formy dialogu społecznego, organizuje sesje dialogu, konsultacje, okrągłe stoły w formule off the record, debaty i konferencje. Są podsumowywane w postaci protokołów uzgodnień i rekomendacji dla decydentów, a dotyczące rozwiązań systemowych. Tematy poruszane w ramach forum to m.in. system zamówień publicznych, zasady nowoczesnej polityki gospodarczej i modernizacja europejskiego przemysłu.

PROJEKTY ZREALIZOWANE W RAMACH PROGRAMU:

Projekt „Inwestycje zagraniczne”
Inwestycjom zagranicznym w Polsce w ciągu kilku lat grozi gwałtowny spadek. Forum Dialogu Inwestycje Zagraniczne ośrodka THINKTANK tworzy platformę dialogu pomiędzy inwestorami zagranicznymi, samorządami i administracją publiczną. Głównymi tematami dyskusji jest utrzymanie atrakcyjności Polski jako docelowego miejsca bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz zwiększanie zaangażowania inwestorów już działających na polskim rynku.

Wydarzenia w ramach projektu „Inwestycje zagraniczne”: 
Inauguracja projektu Forum Dialogu-Inwestycje Zagraniczne
Konferencja: Jak nie tracić inwestycji zagranicznych?

Projekt „Polska 2020” 
Rok 2020 to bardzo bliska perspektywa. Wyznacza nieuchronny koniec wspierania gospodarki zastrzykami unijnych euro. Dlatego w myśleniu o zapewnieniu Polsce średnio i długofalowego rozwoju warto energicznie rozpocząć systematyczne zmiany naszej rzeczywistości. Przyjęcie takiej optyki unaocznia konieczność wykorzystania przyznanych nam na lata 2014-2020 unijnych dotacji do uruchomienia nowych motorów wzrostu, opartych na innowacyjności i wiedzy.

Wydarzenia w ramach projektu „Polska 2020”: 
Konferencja: Polska 2020. Jak osiągnąć rozwojowy sukces? – edycja 2014 
Konferencja: Polska 2020. Jak osiągnąć rozwojowy sukces? – edycja 2015 

Publikacje w ramach projektu „Polska 2020”:
Kwestie do debaty: Atrakcyjność Polski dla inwestorów zagranicznych 
Kwestie do debaty: Polska 2020 – jak osiągnąć rozwojowy sukces?

Projekt „Optymalizacja systemu ochrony zdrowia”
Dzisiejsza konstrukcja systemu ochrony zdrowia w Polsce nie kładzie nacisku na efektywność, ale na produktywność. Jeden obszar może być przez to przeinwestowany, podczas gdy na inne zabiegi pacjent musi długo czekać. Efektywność to uzyskiwanie jak najlepszej opieki zdrowotnej w ramach ośrodków, którymi dysponujemy. Eksperci zaproszeni do projektu przez THINKTANK zastanawiali się, jak zwiększyć efektywność polskiego systemu ochrony zdrowia. 

Publikacje w ramach projektu „Optymalizacja systemu ochrony zdrowia”:
Optymalizacja systemu ochrony zdrowia: mapa wyzwań

Projekt „Komercjalizacja badań”
Przełożenie innowacyjnych wyników badań naukowych na język biznesu stanowi w Polsce i w innych krajach UE spore wyzwanie. Współczesna nauka powinna zmierzać w stronę komercjalizacji, czyli wykorzystania wyników badań do tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Korzyści odnoszą wszyscy: naukowcy, instytucje badawcze, przedsiębiorcy i konsumenci.

Wydarzenia w ramach projektu „Komercjalizacja badań”: 
Forum Nauka-Biznes – edycja I
Forum Nauka-Biznes – edycja II
Forum Nauka-Biznes – edycja III

Publikacje w ramach projektu „Komercjalizacja badań”:
Komercjalizacja badań naukowych w Polsce

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności