Język:

FINANSE I GOSPODARKA

Program ma na celu podnoszenie efektywności działania liderów i menedżerów polskich firm oraz popularyzację edukacji ekonomicznej w Polsce. Koncentruje się na wyzwaniach zarządzania i przywództwa, rozwoju sektora finansowego i rynku kapitałowego oraz trendach w europejskiej i światowej gospodarce. Wzmacnia także relacje między administracją centralną i samorządową a firmami polskimi i inwestorami zagranicznymi oraz popularyzuje przedsiębiorczość społeczną.

W ramach programu „Finanse i Gospodarka” ośrodek THINKTANK wydaje raporty tematyczne, analizy i komentarze ekspertów, organizuje dyskusje poświęcone wybranym obszarom zarządzania (strategia, sprzedaż, marketing, IT, finanse, zasoby ludzkie, ryzyka, motywacja i inne), prowadzi badania i poszerza Bazę Wiedzy online. Dobre praktyki w polskich przedsiębiorstwach i płynące z nich rekomendacje są prezentowane na łamach Magazynu „THINKTANK”. W 2016 koncentrujemy się bilansie i perspektywach polskiego sektora finansowego i rynku kapitałowego w Polsce w kontekście rocznicy 25 lat istnienia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pierwszym projektem w ramach programu „Finanse i Gospodarka” jest „Sektor finansowy i rynek kapitałowy w Polsce: bilans i perspektywy”.

Więcej o projekcie „Sektor finansowy i rynek kapitałowy w Polsce: bilans i perspektywy”: mttp.pl/rejestracja/rynek-finansowy

Innym projektem realizowanym przez THINKTANK w ramach programu Finanse i Gospodarka jest Katedra Przedsiębiorczości Społecznej im. prof. Muhammada Yunusa, uruchomiona w 2013 roku przy Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Korczaka w Warszawie. Katedra jest prowadzona wspólnie przez THINKTANK, uczelnię, Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Inicjatywę Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact. Prof. Muhammad Yunus jest inicjatorem i członkiem Rady Strategicznej ośrodka THINKTANK. Celem działalności Katedry jest przede wszystkim popularyzacja i upowszechnianie przedsiębiorczości społecznej jako nowoczesnego rozwiązania społeczno-ekonomicznego, ale też przygotowywanie innowacyjnych projektów dla różnych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym czy monitorowanie działań podmiotów nowej ekonomii społecznej.

Więcej o Katedrze: yunus.wspkorczak.eu; ftp.fresh-group.home.pl/pub/BERLIN/berlin_.mp4

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności