Język:

Polecamy

5 kwalifikacji cyfrowych w systemie ZSK!

Wdrażany obecnie Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) powiększył się o 5 kwalifikacji rynkowych związanych z cyfryzacją. Można już uzyskać m.in. certyfikaty dotyczące tworzenia witryn internetowych, odzyskiwania danych z dysków twardych oraz projektowania grafiki komputerowej. ZSK aktywnie odpowiada na zmiany zachodzące na rynku pracy i w światowej gospodarce.

System pozwala na weryfikację umiejętności, które nabywane są przez całe życie, także w toku samodzielnej nauki. Rynek pracy pokazuje, że często posiadamy wiedzę i umiejętności w jakimś zakresie, nie mając jednocześnie formalnego potwierdzenia tego stanu rzeczy. Stanowi to utrudnienie podczas rekrutacji – zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy, który oczekuje klarownej informacji na temat kompetencji danej osoby. Jest to wyraźnie widoczne w szeroko pojętej branży IT. Naprzeciw potrzebom rynku wychodzi właśnie Zintegrowany System Kwalifikacji, który ma przynieść wymierne korzyści wszystkim zaangażowanym stronom.

więcej >

Konferencja dla Liderów Biznesu

VI edycja wydarzenia
28 lutego 2019, Warszawa

28 lutego w Warszawie odbędzie się VI edycja Konferencji dla Liderów Biznesu. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowane do kadry zarządzającej i właścicieli firm. Skupimy się na przywództwie oraz człowieku i technologii w kontekście czekających nas biznesowo i społecznie wyzwań związanych z transformacją cyfrową. Konferencja stanowi wyjątkowe połączenie przywództwa oraz dobrostanu i sztucznie dzielonych obszarów życia, w myśl tezy, że mamy jedno życie w różnych rolach. 

więcej >

PREMIERA KSIĄŻKI

Jon Gordon "Potęga pozytywnego przywództwa"
Inspiracja zamiast przymusu

Tytułowe „pozytywne przywództwo” może odstraszyć co bardziej sceptycznie nastawionego czytelnika. Jon Gordon nie jest jednak hochsztaplerem prawiącym o potędze podświadomości, lecz szeroko uznanym mówcą zapraszanym przez największe firmy świata. W swojej książce przedstawia „pozytywność” nie jako wrodzoną cechę, lecz jako zestaw umiejętności wymagający stałego doskonalenia. Jak bowiem pisze autor: „(…) musisz mieć świadomość, że negatywność istnieje i nie można jej po prostu ignorować.” Silną zaletą książki jest klarowny, a przy tym porywający styl Gordona.

więcej >

PREMIERA KSIĄŻKI

Brendon Burchard "Skuteczne nawyki"
Jak to robią ludzie sukcesu?

Brendon Burchard jest znanym trenerem osobistym i autorem książek zdobywających szczyty list bestsellerów. Jego kolejna pozycja poświęcona jest tytułowym nawykom skuteczności. W przeciwieństwie do popularnego ostatnio podejścia life hack’ów wskazówki przedstawiane przez Burcharda dotyczą szerokich obszarów naszego życia, a horyzont rozwoju umiejscowiony jest dużo dalej. Każdy z sześciu nawyków-rozdziałów otwiera prezentacja informacji podstawowych, a uzupełnia zestaw praktyk. Aby ułatwić przyswojenie porad, autor chętnie korzysta z zabiegu fabularyzacji przekazywanej wiedzy.

więcej >

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności